Odwiedziło nas osób

 zspiaski >> aktualności

 

 

Ostatnio dodane informacje:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008

Po raz kolejny musimy pożegnać się z wakacjami, a przywitać z nowym, 2007/2008, rokiem szkolnym.
Serdecznie witamy wszystkich po zasłużonym, wakacyjnym odpoczynku - szczególnie pierwszoklasistów - z pewnością przeżywają oni dodatkowe emocje związane z rozpoczęciem nauki w nowej szkole. Mamy nadzieję, że wszyscy są zadowoleni z przebiegu wakacji, zasileni nową energią i mogą zaczynać nowy rok szkolny.
Życzymy samych sukcesów i pozdrawiamy!!!

Przypominamy, że Rok Szkolny rozpoczyna się Mszą Świętą o godzinie 800, natomiast rozpoczęcie w Zespole Szkół jest o godzinie 930.
Zapraszamy!

 
Przypomnienie terminów

Poprawkowiczom, i nie tylko im, przypominamy o egzaminach poprawkowych i klasyfikacyjnych. W naszej szkole odbędą się one w dniach 28 i 29 sierpnia 2007. Początek o godzinie 800. Z pewnością wiecie kto ma jaki przedmiot do zaliczenia :-)
Życzymy powodzenia!!!

 
Stało się ... Kolejne WAKACJE przed nami!!!

W końcu nadszedł czas kolejnego już letniego wypoczynku. Po całorocznych trudach należy nam się wypoczynek i chwilowe zapomnienie o szkolnych obowiazkach. Większość uczniów może wypoczywać bez żadnych "obaw" odnośnie poprawek, ale są i tacy, którzy już teraz mają mola na głowie, gdyż niestety mają skrócone wakacje :-(
Niezależnie od sytuacji życzymy WSZYSTKIM udanych, pełnych wrażeń wakacji i do zobaczenia we wrześniu...

 
Wielkanocna przerwa świąteczna ...

Z okazji zbilżających sę Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim moc gorących życzeń, spędzenia czasu w gronie rodzinnym, "naładowania" pozytywną energią, która przyda się w szkole po świętach i oczywiscie mokrego śmigusa-dungusa :-)

Wesołych Świąt
 
Zebranie rodziców...

Informujemy, że w dniu 3 kwietnia 2007 (wtorek) odbędzie się wywiadówka dla rodziców klas maturalnych tj. klasy III LIceum Ogólnokształcacego i Liceum Profilowanego oraz klasy IV Technikum Mechanicznego.
Zapraszamy.

 
Dyrektor Zespołu Szkół ogłasza..............

Ogłoszenie Dyrektora szkoły w sprawie obowiązków nauczycieli i wychowawców wynikajacych z regulaminu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz o terminie Rady Pedagogicznej (klasy maturalne):

 • o przewidywanym dla ucznia rocznej ocenie niedostatecznej należy poinformować ucznia i jego rodziców (opiekunów) na miesiąc przed zakończeniem zajęć,


 • na tydzień przed klasyfikacyjnym poszedzeniem Rady Pedagogicznej nauczyciele poszczególnych przedmiotów i wychowawcy klas są zobowiązani poinformować ucznia o przewidywanych dla niego ocenach,


 • nauczyciele przedmiotów i zajęć obowiązkowych oraz wychowawcy klas ustalają w końcu każdego okresu, w terminie ustalonym przez Dyrektora szkoły okresowe stopnie oraz oceny zachowania,


 • Jako ostateczny termin ustalania ocen za II okres zarządzam na dzień 24 kwietnia 2007 roku


 • Rada Pedagogiczna - klasyfikacyjna i szkoleniowa
     - 25 kwietnia 2007 r. godzina 1300


 • "Wywiadówka" klas maturalnych
     - 3 kwietnia 2007r. godz.1600


 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych
     - 27 kwietnia 2007r. o godz. 1200
 
"Dzień Otwartej Szkoły" ...

Wzorem lat ubiegłych został zorganizowany Dzień Otwartej Szkoły. W dniu 29 marca 2007 gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów z pobliskiego Gimnazjum Nr 1 w Piaskach oraz innych gimnazjów z okolicznych miejscowości. Dzień Otwartej Szkoły był okazją do bezpośredniego przedstawienia oferty szkolnej na rok szkolny 2007/2008 i zaprezentowania młodszym kolegom i ich rodzicom naszej szkoły "od środka". Wkrótce fotogaleria z tego spotkania.

 
Harmonogram matury 2007 ...

Można już zapoznać się za szczegółowym harmonogramem matury w tym roku szkolnym. Przeczytacie w nim co, kiedy i kto zdaje ...

 
Pierwsze półrocze za nami, a już niebawem..............

..........ferie zimowe!!!
Pierwszy semestr prawie zakończyliśmy. Jedni lepiej, inni niestety trochę gorzej. Ale teraz wszystkim należy się chwila odpoczynku. Do wytężonej nauki wrócimy po feriach.
Życzymy udanego wypoczynku!

 
Święta i Nowy Rok tuż tuż :-)

(15kB) 24 grudnia to dzień, w którym spotykają sie najbliżsi, dzielą sie opłatkiem, życzą sobie wszystkiego najlepszego na Nowy Rok i nie tylko. Te święta są pełne uśmiechu, radości, wzajemnego szacunku. Upamiętniają nam także narodziny Jezusa Chrystusa, który narodził sie w Betlejem by zbawić świat.

Skoro Święta tuż, tuż życzymy wszystkim mile spędzonego czasu w gronie rodzinnym, dużo prezentów pod choinką oraz dużo zdrowia. Przyda się też sporo wytrwałości na okres przedświąteczny, gdyż to ten okres wymaga od nas dużo pracy i wysiłku, aby święta były jak najprzyjemniejsze. Niech nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez nadmiernego pośpiechu, trosk i zmartwień.

A nadchodzący Nowy - 2007 - Rok niech Wam przyniesie same pozytywne emocje, wiele sukcesów, niezapomnianych chwil. Wszystkiego najlepszego!!!

 
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę!!!

Przyłącz się do akcji charytatywnej POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ!!!
Akcja trwa w dniach 11-15 grudnia 2006.

Organizujemy zbiórkę:

 • żywności
 • odzieży
 • środków czystości
 • zabawek

Osoby chcące się podzielić z innymi zapraszamy gorąco do wzięcia udziału w akcji.

 
W pogoni za szczęściem

22 listopada 2006r. odbył się spektakl profilaktyczny wystawiony przez krakowski teatr Kurtyna noszący tytuł w pogoni za szczęściem.
Osobowość głównego bohatera - Maćka uczy młodych ludzi wiary w to, co w życiu ważne: uczciwość, przyjaźń, szacunek do ludzi i do samego siebie. Najlepszą zaś formą rozwiązywania problemów i rozładowywania emocji jest nie agresja ale dialog, szczera rozmowa z bliskimi osobami.
Sztukę obejrzano dzięki staraniom pani pedagog Sylwii Zajączkowskiej.

 
Święto Niepodległości

10 listopada 2006r. z okazji 88 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Zespołu Szkół zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który przygotował daty ważne dla historii walk o wolność ojczyzny.
Informacje o faktach historycznych i poezję patriotyczną młodzież przedstawiła w osobliwej scenografii, w konwencji lasu i gawędy przy ognisku. Zebranych z pewnością zainteresowała ta niecodzienna lekcja historii i patriotyzmu, gdyż słuchali i oglądali w ciszy i skupieniu z szacunkiem, który należy się tym, którzy dali nam wolną ojczyznę.

 
Dzień Edukacji Narodowej

W bieżącym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej, czyli 14 października , przypadł w sobotę, w związku z czym, obchody tego święta polskiej oświaty odbyły się 13 października.
Pierwsze słowa skierowane do zebranych pochodziły z ust dyrektora Zespołu Szkół -Tadeusza Bednarczyka. Wyraził on podziękowanie i uznanie dla osiągnięć nauczycieli w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Wszystkim życzył dużo zdrowia, cierpliwości i wytrwałości oraz satysfakcji płynącej z pracy z młodzieżą
W imieniu społeczności uczniowskiej ciepłe słowa podziękowania za trud nauczania i wychowania oraz serdeczne życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Marta Chudek i Maciej Adamiak.
Po tej porcji oficjalnych życzeń i podziękowań przyszedł czas na program rozrywkowy przygotowany przez młodzież. Wszyscy zgromadzeni bawili się doskonale!!!!

 
Sport w Naszej Szkole

W tym roku nasza szkoła odniosła już wiele sukcesów dużych i małych w zawodach sportowych. W niektórych dziedzinach braliśmy udział po raz pierwszy w historii naszej szkoły. Jeśli chcecie zobaczyc szczegóły z tych zawodów i nietylko zajrzyjcie na "zobacz więcej ...".
Zapraszamy !!!!

 
Kolejne WAKACJE za nami... - Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2006/2007

Po raz kolejny musimy pożegnać się z wakacjami, a przywitać z nowym, 2006/2007, rokiem szkolnym. Serdecznie witamy wszystkich po zasłużonym, wakacyjnym odpoczynku - szczególnie pierwszoklasistów. Mamy nadzieję, że wszyscy są zadowoleni z przebiegu wakacji, "naładowali akumulatory" i mogą zaczynać nowy rok szkolny.
Na pewno odwiedzający tę stronę zauważyli jej nowy wygląd. Zachęcamy do wyrażania swoich opinii na ten temat.
Życzymy samych sukcesów i pozdrawiamy!!!

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział to przypominamy, że msza święta rozpoczyna się o godzinie 800, natomiast rozpoczęcie w Zespole Szkół jest o godzinie 930.
Zapraszamy!

 
Już czas rozpocząć....WAKACJE!!!

No w końcu nadszedł czas letniego wypoczynku. Zdecydowana większość uczniów może wypoczywać bez żadnych zobowiązań "poprawkowych", ale są i tacy, którzy już teraz mają mola na głowie, gdyż niestety mają skrócone wakacje (oni wiedzą dlaczego :-).
Niezależnie od sytuacji życzymy WSZYSTKIM udanych, pełnych wrażeń wakacji i do zobaczenia we wrześniu...

 
"Dzień Otwartej Szkoły" ...

Wzorem lat ubiegłych został zorganizowany Dzień Otwartej Szkoły. W dniu 23 marca 2006 gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów z pobliskiego Gimnazjum Nr 1 w Piaskach oraz innych gimnazjów z okolicznych miejscowości. Dzień Otwartej Szkoły był okazją do bezpośredniego przedstawienia oferty szkolnej na rok szkolny 2006/2007 i zaprezentowania młodszym kolegom i ich rodzicom naszej szkoły "od środka". Wkrótce fotogaleria z tego spotkania.

 
Zebranie rodziców...

Informujemy, że w dniu 30 marca 2006 (czwartek) odbędzie się wywiadówka dla rodziców klas maturalnych tj. klasy III LIceum Ogólnokształcacego oraz IV Technikum Mechanicznego.

 
Nowe pracownie zawodowe...

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Funduszu PHARE 2003 na realizację projektu "Z profesjonalnym przygotowaniem w przyszłość". W tej chwili przetargi są już rozstrzygnięte i następuje realizacja projektu.

 
Matura 2006...

Matura 2006 zbliża się dużymi krokami. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące przebiegu egzaminu, terminów, dozwolonych pomocy itp. Zachęcamy do lektury...

 
Rekrutacja na rok 2006/2007

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowsza ofertą edukacyjną Zespołu Szkół w Piaskach. Znajdziecie tam m. in. warunki przyjęcia kandydatów do naszej szkoły, jak też terminarz składania dokumentów. Zapraszamy.

 
Ptasia grypa...

Komunikat Ministra Zdrowia dotyczący prostych zasad zachowania w celu uniknięcia zarażenia się wirusem ptasiej grypy.


Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego.


Jak się ustrzec ptasiej grypy - zalecenia.

 
Walentynki...

14 lutego, wzorem lat ubiegłych bawiliśmy się na części artystycznej zorganizowanej przez uczniów z okazji Walentynek.

 
Ogłosznie przetargowe

Powiat Świdnicki ogłosił przetargi dotyczące naszej szkoły. Dotyczą zakupu nowoczesnego sprzętu do diagnostyki samochodowej w ramach programu "Wsparcie na modernizację oferty edukacyjnej"

Zobacz ogłoszenia przetargowe

 
Dyrektor ogłasza ...

Ogłoszenie Dyrektora szkoły w sprawie obowiązków nauczycieli i wychowawców wynikajacych z regulaminu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz o terminie Rad Pedagogicznych i wywiadówce semestralnej:

 • o przewidywanym dla ucznia końcoworocznym (semestralnym) stopniu niedostatecznym należy poinformować ucznia i jego rodziców (opiekunów) na miesiąc przed zakończeniem zajęć,
 • na tydzień przed klasyfikacyjnym poszedzeniem Rady Pedagogicznej nauczyciele poszczególnych przedmiotów informują ucznia o przewidywanym dla niego stopniu,
 • nauczyciele przedmiotów i zajęć obowiązkowych oraz wychowawcy klas ustalają w końcu każdego okresu, w terminie ustalonym przez Dyrektora szkoły okresowe stopnie oraz oceny zachowania,


 • ostateczny termin ustalania ocen za I okres roku szkolnego 2005/2006:
     - 23 stycznia 2006 r.

 • Rada Pedagogiczna - klasyfikacyjna:
     - 25 stycznia 2006 r. godzina 1300


 • Rada Pedagogiczna - plenarna:
     - 21 lutego 2006 r. godzina 1300


 • Wywiadówka semestralna:
     - 26 stycznia 2006 r. (czwartek) godzina 1600

 
Boże Narodzenie...

Uroczystość Bożego Narodzenia jest pełna radości, jest to okres, w którym obok radości z narodzenia Zbawiciela, obdarowujemy się prezentami, wspaniale dekorujemy nasze mieszkania i ucztujemy, ale przede wszystkim jest czasem przebaczenia i pojednania.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

 
Święto Nauczycieli...

Z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ wszystkim nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia.
Moc wytrwałości w pracy z uczniami, pełnego zrozumienia, ciekawych pomysłów na lekcjach :-) i jak najmniej problemów wychowawczych.

Wszystkiego najlepszego!!!

 
Wakacje, wakacje i ... po wakacjach :-(

Gorąco i jeszcze wakacyjnie witamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi po wakacjach.
Mamy nadzieję, że wszyscy spędzili je w dobrych nastrojach i już tęsknią za następnymi.
Ale przed nami rok szkolny 2005/2006. Przestawiamy się na tryb "praca-nauka" i ... .
Wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym!

 
KLEKS - szkolna gazetka dla wszystkich ...

Przypominamy, a niektórych informujemy, że od grudnia 2004 roku w naszej szkole, z inicjatywy uczniów klas pierwszych wydawana jest gazetka szkolna "KLEKS". Każdy może zamieścić w niej swoje artykuły, prace, wiersze, ogłoszenia ... .
Staramy się, aby nasz miesięcznik przypadł wszystkim do gustu, dlatego ciągle ją urozmaicamy i dostosowujemy do sugestii naszych czytelników. Tworzymy nowe działy, zamieszczamy różne konkursy itp. Obecnie z redaktorami można kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej: kleks.piaski@wp.pl. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Tadeuszowi Bednarczykowi, nauczycielom oraz uczniom za owocną współpracę.
Wkrótce "KLEKS" w formie elektronicznej.

Wydawca: Szkolna Oficyna Wydawnicza SOWA - a
Redakcja: Zespół Szkół w Piaskach
Redaktor naczelny: Łukasz Kiełbasa
Zastępca: Mariola Małyszek

 
Znów za rok matura ;-) ...

Gorączka maturalna trwa.
Tak jak w całej Polsce uczniowie naszej szkoły przystąpili 5.05.br. do pierwszego (jednego z trzech) maturalnego egzaminu pisemnego. Jest nim egzamin z języka polskiego. Do tej pory zdawali oni, zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem, egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych. Wyniki były pomyślne dla wszystkich i wierzymy, że dalej takie będą. Życzymy im tego wszyscy (wraz z nauczycielami i rodzicami) z całego serca nieprzerwanie trzymając kciuki.
Połamania piór maturzyści!!!

 
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja ...

W dniu 29 kwietnia 2005, w związku z obchodami w naszym kraju Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, uczniowie Zespołu Szkół w Piaskach wzięli udział w akademii. Niektórzy z nas, recytując wiersze, przypomnieli pozostałym uczestnikom tego uroczystego spotkania karty polskiej, dość znaczącej historii.

 
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ...

Również 29 kwietnia 2005 odbyła się III-a edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego: Test MATEMATYKA Plus. W naszej szkole wzięli w niej udział głównie uczniowie klas: I-ej i II-ej LO: ...

 
Msza Święta w intencji Jana Pawła II ...

W łączności z całym Kościołem powszechnym młodzież sąsiadujących ze sobą szkół: Zespołu Szkół i Gimnazjum Nr 1 w Piaskach uczciła pamięć zmarłego Papieża Jana Pawła II ...

 
 

(5kB) 
List Lubelskiego Kuratora Oświaty ...


Treść pisma Ministra Edukacji Narodowej i Sportu dotyczącego dnia pogrzebu papieża Jana Pawła II


Księga kondolencyjna dostepna w portalu www.onet.pl. Tu możesz wyrazić żal po śmierci Jana Pawła II

 
Dyrektor ogłasza ...

Ogłoszenie Dyrektora szkoły w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz o terminie Rady Pedagogicznej:

 • o przewidywanym dla ucznia końcoworocznym stopniu niedostatecznym należy poinformować ucznia i jego rodziców (opiekunów) na miesiąc przed zakończeniem zajęć
 • na tydzień przed klasyfikacyjnym poszedzeniem Rady Pedagogicznej nauczyciele informują uicznia o przewidywanym dla niego stopniu,
 • nauczyciele przedmiotów i zajęć obowiązkowych oraz wychowawcy klas ustalają w terminie ustalonym przez Dyrektora szkoły okresowe stopnie oraz oceny z zachowania
 • ostateczny termin ustalania ocen za II okres roku szkolnego 2004/2005:
     - 14 kwietnia 2005 dla klas IIILO i IIILP
     - 28 kwietnia 2005 dla klas IIITH i VTM
 • Rada pedagogiczna klasyfikacyjna:
     - 15 kwietnia 2005 godzina 1300
     - 29 kwietnia 2005 godzina 1300

 
Już po feriach :-( ...

Witamy wszystkich po wiosennych feriach świątecznych. Mamy nadzieję, że udało się je spędzić w przyjemnej atmosferze i że nikt nie złapał kataru po mokrym, poniedziałkowym "dyngusie". Teraz zabieramy się już do nauki. Pozdrawiamy.

 
Wiosenne ferie świąteczne ...

Już od jutra rozpoczynają się wiosenne ferie świąteczne.Udajemy się na zasłużony odpoczynek :-). Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych.

 
Z ekologią na TY ...

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnorakich konkursach. Dużo osób chętnie próbuje swoich sił, sprawdzając tym razem swoją wiedzę ekologiczną ...

 
"Dzień Otwartej Szkoły" ...

W dniu 18 marca 2005 gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów z pobliskiego Gimnazjum Nr 1 w Piaskach i innych gimnazjów z okolicznych miejscowości. Dzień Otwartej Szkoły był okazją do bezpośredniego przedstawienia oferty szkolnej na rok szkolny 2005/2006
i zaprezentowania ...

 
Zespół Szkół na szklanym ekranie ...

Również 18 marca 2005 naszą szkołę odwiedziła
Regionalna Telewizja Lublin ...

 
Konkurs "Kangur 2005" ...

17 marca 2005 jedenaścioro uczniów naszej szkoły: Rafał Dejnek, Mariola Małyszek - JUNIOR, Wioleta Baran, Monika Flor, Anna Michalak, Mateusz Sobiesiak - STUDENT, Łukasz Jasiński, Andrzej Dudek, Grzegorz Krupa, Łukasz Choma, Agnieszka Niedźwiadek, zmagało się z trudnymi, ale niezmiernie ciekawymi zadaniami kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2005. Konkurs ten ...

 
Dzień Liczby Pi ...

W dniu 14 marca (14.3 - w notacji amerykańskiej 3.14) obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy Dzień Liczby Pi. Tego dnia przeżyliśmy wszyscy niecodzienne i pełne humoru spotkanie z matematyką. Zadało ono kłam ...

 
Wystartowaliśmy ...

Witamy wszystkich internautów. Wreszcie ruszamy ze stroną aktualności. Postaramy się uzupełniać ją na bieżąco. Na początek przypominamy o Dniu otwartej szkoły, który odbedzie się 18 marca 2005. Pozdrawiamy i zapraszamy do odwiedzin.

 

Copyright © 2005 by Zespol Szkol w Piaskach

Napisz do nas